en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

IoT Kraków #7

Wydarzenie:
IoT Kraków #7
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
03.09.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
On-line
Adres:
On-line
Strona www:
Opis:
  • Temat #1: Smart Home Hands-On: Zmiana oprogramowania na Tasmota, na przykładzie urządzeń Sonoff


Tematem prelekcji będzie praktyczne, szczegółowe przedstawienie procesu zmiany oprogramowania w urządzeniach Sonoff. Rozpocznę od zaprezentowania sprzętu i zainstalowania odpowiednich narzędzi. Potem przejdę przez proces zmiany oprogramowania, aż do końcowej konfiguracji urządzenia po zakończeniu całego procesu.


Arkadiusz Głuszyk - Senior Software Engineer / Team Leader projektu Nexelem w VirtusLab. Pasjonat nowoczesnych technologii i IoT, które implementuje w pracy zawodowej i hobbystycznych projektach. Próbuje łączyć dziedziny elektroniki, programowania, DevOps w celu kompleksowego rozwiązywania rzeczywistych problemów.


  • Temat #2: Wyklikaj automatyzację domu - Wprowadzenie do systemu Node-RED


Prezentacja będzie poświęcona możliwościom systemu node-RED w automatyce domowej. Umożliwia on użytkownikowi tworzenie konfigurowalnych reguł automatyzacji a przy tym nie wymaga umiejętności programistycznych, wszystko można dosłownie wyklikać. Następnie opowiem o tym jak wygląda pierwsza konfiguracja, oraz późniejsze ustawianie obsługi urządzeń takich jak inteligentne żarówki i włączniki. Na koniec pokażę jak bardzo można rozbudować taką automatyzację.


Kuba “bell” Kowalik - na co dzień zajmuje się administrowaniem serwerami, zarządzaniem infrastrukturą w chmurze i utrzymaniem aplikacji webowych, pracując zgodnie z metodologią DevOps. Hobbystycznie zajmuje się edukacją, szeroko pojętą elektroniką i tworzeniem rzeczy i urządzeń, działając w fundacji Hackerspace Kraków.


Jeśli jesteś zainteresowany/a przedstawieniem jakiegoś tematu, zagadnienia na naszych spotkaniach, to zapraszamy do kontaktu!


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia