en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Aplikacje desktopowe i gry w Dockerze

Wydarzenie:
Aplikacje desktopowe i gry w Dockerze
Typ wydarzenia:
Webinarium
Kategoria:
IT
Data:
05.11.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Webinar
Adres:
On your computer
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Aplikacje typu Firefox, Spotify, Tor Browser i LibreOffice, ale również gry takie jak Duke Nukem 3D mogą być uruchamiane w kontenerach, na dowolnym systemie operacyjnym - Linux, Windows czy Mac. Nie jest to nic do czego Docker został stworzony, ale to nie jest argument, żeby nie wykorzystać tego potencjału, a przy okazji nauczyć czegoś nowego.


Zobacz, w jaki sposób uruchomić aplikację desktopową w kontenerze - natywnie, za pomocą klienta VNC lub w dowolnej przeglądarce internetowej - sposobów na uzyskanie do niej dostępu jest kilka, ale wszystkie finalnie pozwalają wykorzystać pełny jej potencjał. Za pomocą kilku linijek kodu napisanego w Pythonie stworzysz własną aplikację okienkową, a przy okazji poznasz potrzebne technologie, architekturę renderowania okna aplikacji za pomocą serwera X11, aby końcowo stworzyć plik Dockerfile, zbudować jej obraz i uruchamiać gdziekolwiek masz dostęp do Dockera.


Prowadzący: Łukasz Lach - Docker Captain // Senior Software Architect.


Jedyny Docker Captain w Polsce, Docker Certified Associate oraz Docker Community Leader w Warszawie.Organizuje społeczność Dockera w Warszawie, prowadzi lokalne spotkania i warsztaty.


Na co dzień pracuje jako starszy architekt oprogramowania w GOG.com (grupa CD Projekt) nad grami takimi jak Cyberpunk 2077 czy Gwent: The Witcher Card Game.


Dwukrotnie wykładał na konferencji DockerCon - w 2018 i 2019 roku. Tylko w ostatnim roku poprowadził warsztaty z Dockera na konferencjach infoShare, DevOps Days, Container Days i Just DevOps.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia