en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

59. spotkanie Toruń JUG

Wydarzenie:
59. spotkanie Toruń JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.02.2020 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wmii
Adres:
Fryderyka Chopina
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na 59. spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę 26 lutego w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18), w sali S9.


Jak zawsze wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. Zachęcamy Was do kliknięcia w RSVP i podania maila - osoby, które zapiszą się i przybędą na to spotkanie będą miały szansę na zdobycie jednego z kilku upominków:


- 2x licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/)

- 2x ebook od wydawnictwa Manning (https://www.manning.com)


Dzięki Simplito (https://simplito.com) będziecie mogli zobaczyć nagranie z tego spotkania na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG)


Jak zwykle, już po wszystkim, zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party do Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar (gdzie wspomogą nas nasi Partnerzy spotkania :) )


A teraz trochę o naszych Prelegentach i ich prelekcjach:


"Co maszyna miała na myśli?"


Czego właściwie oczekuje klient płacąc za model predykcyjny? Nie wystarczy sama implementacja, trenowanie i opakowanie go w narzędzie. Często klient chce wiedzieć dlaczego model dał konkretne wskazanie. Chciałby, żeby algorytm tak bardziej "po ludzku" mógł wyjaśnić wynik swojego działania. Na przykładzie projektu, w którym klasyfikowaliśmy dokumenty w oparciu o NLP (natural language processing), opowiem jak istotna jest możliwość wyjaśnienia wskazań algorytmów uczenia maszynowego.

Opowiem o tym jak wyjaśniać predykcje w sposób niezależny od modelu na przykładzie algorytm LIME i w jakim stopniu można temu wyjaśnieniu ufać.


O prelegentce:


Maria Knorps - pracuje jako senior data scientist i tworzy aplikacje wspomagające decyzje biznesowe oparte na analizie i modelowaniu danych. Łączy doświadczenie naukowe (numeryczna mechanika płynów i modelowanie matematyczne) z branżą IT. Jest miłośniczką prostych rozwiązań i czystego kodu, co zaprowadziło ją na drogę programowania funkcyjnego."Za dużo pieniędzy, za dużo programistów, za mało kultury"


Krótka opowieść o chłopaku, który przespał liceum, przypadkiem został programistą i wciąż próbuje zrozumieć co Ci ludzie przy komputerach robią. Przejdę przez moją ścieżkę od zera do bohatera. Opowiem jak psychologia i ekonomia pomagają mi w zbudowaniu „sensownego” obrazu branży IT. Podzielę się paroma uwagami na temat odpowiedzialności społecznej, lub jej braku. Mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy z tej prezentacji trochę mniej głupi, choć wiem co mówią o nadziei.


O prelegencie:


Andrzej Fricze - w dwóch słowach: wkurzony człowiek. Jestem samozwańczym programistą JavaScript/Clojure. Organizuję eventy. Lubię gadać i podnosić ciężary. Moja święta trójca to Alan Kay, Rich Hickey i Bret Victor.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Toruń

Droptica
Software House

Rzeszów, Toruń, Trójmiasto, Wrocław
technologie:
PHP, JavaScript
typ projektów:
projekty dla klientów
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia