Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

50. spotkanie Toruń JUG

Wydarzenie:
50. spotkanie Toruń JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.03.2019 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Adres:
ul. Chopina 12/18
Opis:

Serdecznie zapraszamy na 50. (!!!) spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę 27 marca w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18), w sali S9.


Wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. Zachęcamy Was do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się i przybędą na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków (pamiętajcie o podaniu adresu email).


Co zatem będzie można zdobyć?

  • niespodzianki od Toruń JUG
  • roczne licencje na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/)
  • ebooki od wydawnictwa Manning (https://www.manning.com)


Nagranie spotkania sponsorowane jest przez Simplito (https://simplito.com) i dzięki Nim będziecie mogli zobaczyć to spotkanie na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG)


Jak zwykle, już po wszystkim, zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party do Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar!


Co nas czeka tym razem ?


"Natywny OAuth"


Protokół OAuth, który powstał w świecie WWW do współdzielenia zasobów pomiędzy serwisami, stał się również standardowym protokołem

zewnętrznego uwierzytelniania aplikacji WWW. Wydawało się, że cokolwiek poza przeglądarką, jest na krótkiej ścieżce do wymarcia.

Smartfony odmieniły ten trend, powodując renesans "apek". A wraz z

wysypem natywnych aplikacji, powstało zapotrzebowanie na użycie w nich popularnych serwisów uwierzytelniania jak i dostępu do usług WWW:

opartych o OAutha.

Na prezentacji pokażę jakie trudności niesie realizacja OAutha w aplikacji natywnej, dlaczego często realizacje takie są dziurawe, a także jak zintegrować OAuth w aplikacji zgodnie z najlepszymi obecnie praktykami. Przykłady będą oparte o platformę Android, jednak znakomita większość zawartości ma zastosowanie również na iOS a nawet pisząc pod Linuxem czy MS Windows.


O prelegencie:


Krzysztof Benedyczak - zaczynając, w nieco już omszałej epoce, od pisania w asemblerze 8086 oraz kontrybucji do jądra Linuxa, przeszedł długą drogę do programowania w jego ulubionym obecnie języku: Javie. Przez wiele lat związany ze środowiskiem naukowym, współtworzył polską i europejską infrastrukturę komputerową dla badaczy wszelkich maści, włącznie z odkrywcami bozonu Higgsa. Obecnie pracuje dla prężnego startupu z San Francisco, próbując wykorzystać żyrafy do predykcji przyszłości biznesu. Od długiego czasu obraca się również w pobliżu systemów uwierzytelniania, co zaowocowało open source’ową platformą Unity IdM. W pracy najbardziej ceni sobie używanie szarych komórek, a najmniej sztywne schematy i informatyczne mody.


"Jak DDD ma się do Architektury?"


Jak to jest z tą architekturą i Domain Driven Design? Czy jedno zastępuje drugie, czy może są zupełnie niezależne? Co to jest Bounded Context, Moduł, Komponent, Serwis? Czy architekt musi rozumieć biznes i co ewentualnie może mu to dać? Co z tym wszystkim wspólnego mają mikroserwisy?

Spojrzymy na architekturę i DDD z dużej wysokości, z nieco "filozoficznej" perspektywy po to, aby zobaczyć dlaczego niektóre podejścia sprawdzają się dobrze, a inne nie. Głębokie rozumienie podstawowych zasad jest nam naprawdę potrzebne. Może ono pomóc w świadomym i odpowiednim doborze środków technicznych, które będą sprawdzały się w dłuższej perspektywie i to nie tylko przez przypadek.

Architekt to rola a nie stanowisko więc wszystkie te kwestie dotyczą całych zespołów, a nie garstki wybrańców.


O prelegencie:

Marcin Markowski - deweloper, lider techniczny, zwolennik podejścia Software Creftsmanship i ścisłej współpracy z biznesem. Specjalizuje się w modelowaniu, implementacji Domain Driven Design i projektowaniu architektury systemów.



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia