en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#18 Spotkanie OLMUG

Wydarzenie:
#18 Spotkanie OLMUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.11.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
SoftwareHut Olsztyn
Adres:
Al. Piłsudskiego 10/14
Strona www:
Agenda:

18:00 - Debugowanie aplikacji w Azure - Daniel Plawgo

19:15 - Klucze do chmur - Marcin Iwanowski


Opis:

UWAGA: Spotkanie odbędzie w nowym biurze firmy SoftwareHut, które mieści się centrum Dukat (Al. Piłsudskiego 10/14). Sala znajduje się na piętrze -1 w części handlowej (w załączonym obrazku są oznaczone drzwi, którymi wchodzi się do tej części). Na dół zjeżdża się windą. Sala znajduje się po prawej stronie.


18:00 - Debugowanie aplikacji w Azure - Daniel Plawgo


Opis prezentacji: U mnie działa, tak na ogół odpisują programiści, gdy pojawia się jakiś błąd u klienta lub na produkcji. Niestety jest grupa błędów, której otworzenie w środowisku programisty jest dość trudne. Podczas prezentacji skupie się na dedykowanych narzędzia dostępnych w Visual Studio, takich jak Snapshot Debugger, czy Time Travel Debugging z Visual Studio 2019 Enterprise, które ułatwiają nam szukanie błędów w aplikacjach hostowanych w Azure.


Opis prelegenta (Daniel Plawgo): Na co dzień programista technologii .NET (obecnie .NET Lead Developer w olsztyńskim oddziale firmy SoftwareHut), certyfikowany trener, prelegent, dla którego programowanie to również hobby. Od lat związany z społecznością pasjonatów technologii Microsoftu, początkowo jako Microsoft Student Partner, Student Konsultant, a obecnie lider olsztyńskiej grupy .NET OLMUG. W wolnej chwili prowadzi bloga - https://plawgo.pl, autor darmowego kursu Visual Studio.


19:15 - Klucze do chmur - Marcin Iwanowski


Opis prezentacji: Techniczna prezentacja, która przy okazji szczegółowego omówienia nagłówka autoryzacyjnego przy dostępie SharedKey, ma na celu wywołać dyskusję na temat kluczy (Access Keys) do różnych usług Microsoft Azure. A następnie rozwinąć tą dyskusję o dobre praktyki autoryzacji używając Managed Identity w App Service oraz Key Vault.


Opis prelegenta (Marcin Iwanowski): Team Leader Elastic Cloud Solutions. Aktywny trener współpracujący z największymi ośrodkami edukacyjnymi w Polsce. Wykładowca Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. W latach 2011 – 2016 Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Windows Platform Development. Prelegent wielu wydarzeń ogólnopolskich oraz spotkań społeczności .NET. Były lider "Białostockiej Grupy .NET" a wcześniej największej w Polsce akademickiej grupy "Grupa .NET Politechniki Białostockiej". Od 2010 roku magister inżynier Informatyki, absolwent Politechniki Białostockiej.


Dziękujemy sponsorom grupy za pomoc w organizacji spotkań: SoftwareHut, JetBrains, Manning Publications.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia