en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

170. WroJug - Architektura mechanizmu wykrywania problemów

Wydarzenie:
170. WroJug - Architektura mechanizmu wykrywania problemów
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.01.2021 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Wydarzenie będzie streamowane na YouTube


Title:

Architektura mechanizmu wykrywania problemów w aplikacji


Abstract:

Na początku projektowania nowej aplikacji, architekt stoi przed wieloma decyzjami do podjęcia i wieloma różnymi mechanizmami do zaprojektowania. W tym czasie głównie skupia się na tym, jak dostarczyć klientowi, w określonym czasie i budżecie, zamówioną przez niego funkcjonalność mając do dyspozycji takie, a nie inne zasoby. Jednym z obszarów, na który z reguły nie ma wówczas czasu, a który okazuje się kluczowy już w minutę po uruchomieniu produkcyjnym aplikacji, jest monitorowanie jej działania. I właśnie na tym skupię się w tej prezentacji.

Przedstawię architekturę mechanizmu, który pozwala wykrywać problemy w działaniu aplikacji, zanim nawet jeszcze klient zdoła je zgłosić jako bug w systemie śledzenia zgłoszeń. Mechanizm ten pozwala analizować sprawność (success rate) oraz wydajność działania poszczególnych akcji biznesowych (w odróżnieniu od technicznych). Znakomicie też ułatwia bugfixing. A wszystko to przy niemal pełnej niezależności zespołu developerskiego od administratorów, zespołu utrzymania aplikacji i narzędzi administracyjnych.

Speaker: Krzysztof Borkowski


Bio:

Krzysztof Borkowski, architekt, programista Java. Przygodę z programowaniem rozpoczął we wczesnych latach dziecięcych na Commodore 64. Z Javą zetknął się w 2002 roku i od tamtej pory z platformą tą jest związany bez przerwy, choć w wielu różnych rolach. Był developerem, architektem, konsultantem IT, liderem zespołów developerskich, kierownikiem projektów, kierownikiem zespołu. Obecnie pracuje dla firmy Oracle, dla polskiego oddziału konsultingu przy budowie i utrzymaniu systemów IT dla sektora publicznego.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia