en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#13 Turkusowe Śniadanie Poznań

Wydarzenie:
#13 Turkusowe Śniadanie Poznań
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Data:
11.03.2020 (środa)
Godzina:
08:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Republika Róż
Adres:
plac Kolegiacki 2a
Strona www:
Opis:

Witaj!

Zapraszamy Cię na #13 Turkusowe Śniadanie w trakcie, którego nasz gość specjalny Konrad Olesiewicz przedstawi prelekcję z interaktywnymi elementami warsztatu pt. Spiral Dynamics: Jak systemy wartości wpływają na kulturę i strukturę organizacji? oraz zaprezentuje narzędzia wspierające zarządzanie przez wartości i kulturę w oparciu o Spiral Dynamics.


Konrad i jest coachem, trenerem oraz przedsiębiorcą w branży gier komputerowych i sukcesorem biznesu rodzinnego w branży systemów zabezpieczeń. Jego sposób na prowadzenie firm polega głównie na budowie autonomicznych zarządów, które wspiera w rozwoju osobistym i organizacyjnym. Podstawą pracy Konrada jest Spiral Dynamics. Widząc ogromy potencjał tego podejścia postanowił zostać trenerem tej metody i wprowadzić oparte na niej praktyczne narzędzia do Polski. Więcej informacji znajdziesz na: http://konrad.olesiewicz.plKonrad Olesiewicz - NNPBadania wartości i kultury Valuematch, na bazie Spiral Dynamics® i "Pracuj Inaczej". Wsparcie w rozwoju indywidualnym i organizacji.konrad.olesiewicz.pl


I Część spotkania 8:30 - 10:00 - Spiral Dynamics: Jak systemy wartości wpływają na kulturę i strukturę organizacji?


Żyjemy w kulturze i strukturach, które wynikają z pewnych założeń. Tymi założeniami są systemy wartości osób mających największy wpływ na organizację jak np. założyciele, szefowie czy najbardziej doświadczony zespół. Im bardziej jesteśmy świadomi wpływu dominujących systemów wartości na organizację i jej kulturę (czemu coś robimy) oraz strukturę (jak coś robimy) tym bardziej precyzyjnie i skutecznie możemy adresować te napięcia oraz świadomie kształtować nasze otoczenie. Podczas krótkiego, wprowadzającego, spotkania: poznamy podstawowe założenia Spiral Dynamics, zrozumiemy relacje między Spiral Dynamics a turkusowym zarządzaniem, weźmiemy udział w ćwiczeniu, dzięki któremu lepiej poznamy swoje preferencje w kontekście wybranego aspektu kultury firmy oraz przyjrzymy się różnicom pomiędzy osobistymi preferencjami a obecną kulturą lub strukturą organizacji. W spotkaniu wykorzystamy karty ValueGame.


II Część spotkania 10:00 -11:30 - ValueMatch: Prezentacja narzędzi wspierających zarządzanie przez wartości i kulturę w oparciu o Spiral Dynamics.


Zarządzanie przez kulturę staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Niestety, często projekty mające na celu wsparcie organizacji w zmianie kończą się niepowodzeniem lub zmiany te są powierzchowne. Narzędzia badawcze ValueMatch mogą stanowić solidną podstawę każdego procesu zmiany. Niezależnie od tego, czy jest to droga w stronę większej autonomii i samozarządzania, czy tworzenia bardziej harmonijnych przyjaznych miejsc pracy, większa świadomość to większa szansa powodzenia. Świadomością tą może być precyzja odnośnie tego, jaki jest potencjał do zmiany oraz wiedza "z czego, na co" wykonywana jest zmiana i jakich można spodziewać się przeszkód. Podczas spotkania zostaną przedstawione trzy badania ValueMatch (wartości, zmiany oraz kultury) oraz tego w jakich kontekstach i do czego można ich użyć. Będziemy mieli okazję zapoznać się treścią raportów przygotowywanych po ukończeniu badania oraz tym jak interpretować wyniki i jak wykorzystywać je w projektowaniu interwencji coachingowych czy organizacyjnych. Badanie ValueMatch są zaawansowanym narzędziem dlatego najwięcej wartości ze spotkania wyniosą osoby, które mają już praktykę w prowadzeniu procesów osobistych i zespołowych jak coachowie, trenerzy czy konsultanci.


Do zobaczenia!


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia