pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

#17 Spotkanie OLMUG

Event:
#17 Spotkanie OLMUG
Event type:
Meetup
Category:
IT
Date:
17.10.2019 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Sphinx
Address:
Staromiejska 15
www:
Agenda:
  • 18:00 - Testowanie WebApi z użyciem Postmana - Daniel Plawgo
  • 19:15 - "Mój kod taki piękny ..." - Krzysztof Krzyszkowski
Description:

18:00 - Testowanie WebApi z użyciem Postmana - Daniel Plawgo


Opis prezentacji: Od dłuższego czasu aplikacje ASP.NET MVC są wypierane przez WebApi. My programiści .NET tworzymy usługi REST Api, z których później korzystają koleżanki i koledzy po stronie frontendu. Zmienił się również sposób testowania takich aplikacji. Najczęściej wykorzystuje się do tego Postmana. Podczas prezentacji pokaże Ci najczęściej używane funkcje Postmana. Później przejdziemy do wykonywania assertów w testach, aby na końcu wykonywać automatycznie testy podczas wdrażania aplikacji w Azure DevOps. Wszystko po to, aby szybciej i wcześniej wyłapywać błędy regresji w aplikacji.


Opis prelegenta (Daniel Plawgo): Na co dzień programista technologii .NET (obecnie .NET Lead Developer w olsztyńskim oddziale firmy SoftwareHut), certyfikowany trener, prelegent, dla którego programowanie to również hobby. Od lat związany z społecznością pasjonatów technologii Microsoftu, początkowo jako Microsoft Student Partner, Student Konsultant, a obecnie lider olsztyńskiej grupy .NET OLMUG. W wolnej chwili prowadzi bloga - https://plawgo.pl, autor darmowego kursu Visual Studio.


19:15 - "Mój kod taki piękny ..." - Krzysztof Krzyszkowski


Opis prezentacji: Wykorzystanie platformy SonarQube oraz zbiorów zasad (rulesets) w utrzymaniu dobrej jakości, czystego kodu, czyli: Poprawianie błędów/ostrzeżeń w różnych poziomach (bug, code smell, vulnerability etc.), pokrycie testów jednostkowych oraz prezentacja rezultatów, quality profiles, quality gates, rules i inne. Prezentacja ma na calu przedstawienie możliwości SonarQube Scanner-a, możliwości instalacji, integracji z Visual Studio oraz Continous Integration.


Opis prelegenta (Krzysztof Krzyszkowski): Programista .NET. Początki kariery w Olsztynie (integracja ERP Enova), następnie częściowa relokacja do Warszawy (portale i serwisy dla firm ubezpieczeniowych), obecnie z powrotem Olsztyn- developer w SoftwareHut. Doświadczenie w technologiach Microsoft desktop oraz web. Hobbystycznie interesuje się grami komputerowymi, sportem i astronomią.

Participants (1):
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events